אפלטון אמר: "הצורך הוא אבי ההמצאה".   בואו נראה מה הכסף שלנו עשה היום... (סתם, סתם..)

ועכשיו ברצינות, ישנם שני סוגי המצאות: הסוג הראשון הוא זה שעונה לקריטריון שאותו הזכרנו עכשיו – זה שפותר בעיה קיימת ומאפשר לנו להתנהל בצורה טובה ונוחה יותר. הסוג השני שייך לאלו שהראש שלהם מלא ברעיונות, אבל הקשר בין הרעיונות הללו לבין המציאות מקרי בהחלט.

אני בטוח שכל אחד מאיתנו יכול לחשוב לפחות על פעם אחת שבה הוא נתקל בהמצאה ותהה לעצמו בשביל מה זה טוב. הדוגמה הראשונה שקפצה לי לראש היא מייבש החסה. כן, כן. לכל מי שלא מכיר, מדובר במתקן מסתובב בו מניחים את עלי החסה ומריצים אותם בפעולה סיבובית כך שהכח הצנטריפוגלי מעיף מהם את המים אל הדפנות ומייבש אותם... ובמילים אחרות, זה עושה לחסה את מה שמכונת הכביסה עושה לבגדים הרטובים שלכם בסוף הפעולה שלה.

אני חייב להתוודות שביני לבין עצמי לא הצלחתי להעלות בדעתי משפחה שבה כמויות אכילת החסה עצומות עד כדי כך שהם חייבים עזרה בייבוש במקום פשוט לתת לה שני ניעורים טובים.

בניגוד גמור אל המתקן הבלתי מוסבר ההוא ניצבות הצלחות המיוחדות. כאן ישנם פתרונות לבעיות, אמנם לא הרות גורל, אבל קיימות ואמיתיות.

כולנו מכירים את המקרים שבהם נשארו עוד כמה טיפות של מרק בקערה, אבל הן מסרבות לשתף פעולה עם הכף. או את הארוחות שאותן אוכלים עם המזלג בלבד עד שמגיעים אל המצב שבו לאוכל כבר אין קונטרה שתדחוף את האוכל עליו (עם היד על הלב, כמה מכם מסתכלים ימינה ושמאלה ואז דוחפים את האוכל עם האצבע?). לא בטוח שהצלחות הללו תצבורנה פופולאריות מטורפת ותגענה לכל בית בישראל, אבל בטוח ישנם כמה אנשים שרצים להזמין סט כזה ממש ברגעים אלו. הם לא מזמינים כי זה חדשני או מיוחד, אלא פשוט כי זה עונה על הצורך שלהם.

 אז מה אתם הולכים להמציא היום?

תמונה: www.entresuelo1a.com

 

 

מחפש מתנה לחברה? יש לנו רעיון בשבילך