x

שכחתי סיסמא

הזינו את כתובת הדוא”ל איתה נרשמתם לאתר ואנו נשלח לכם סיסמא חדשה

כניסה לחברות
שכחתי סיסמא

משתמש קיים

שכחתי סיסמא

הרשמה לאתר למשתמש חדש

שדות המסומנים ב-* הינם שדות חובה

x

שכחתי סיסמא

הזינו את כתובת הדוא”ל איתה נרשמתם לאתר ואנו נשלח לכם סיסמא חדשה

ממחזרים ותורמים לעמותות

מערכת פידבק 24.04.2013

עמותת מלי – מרכז לאזרחים יוזמים (ע"ר) היא עמותה שחזונה הוא לעודד אזרחים לתרום רעיונות לתועלת החברה והסביבה.

אם זיהיתם בעיה ופיתרון שאחרים פשוט לא רואים או שיש לכם דרך מקורית לעשות משהו טוב למען החברה, מלי תשמח לעזור לכם לחשוב על הרעיון ולפתח אותו. מלי גם עוזרת להוציא לפועל רעיונות נבחרים (לא מסחריים) שיש להם ערך חברתי משמעותי.

המיזם הראשון של מלי הוא מיזם המלאכים, רעיון מקורי אשר מאפשר לאזרחים לתרום פחיות ובקבוקים ריקים עם ערך של פיקדון למען עמותות לפי בחירתם. העמותה אוספת כמויות גדולות, פודה אותם, ומעבירה את התרומה לעמותות לפי בחירת האזרח. אחד ממייסדי העמותה, ד"ר דורון שולצינר, הגה את הרעיון כאשר חשב לעצמו מה ניתן לעשות עם כל אותם בקבוקים ריקים שהצטברו אצלו על השיש במטבח. הוא הבין שיש פה פוטנציאל בלתי ממומש לתעל את כספי הפיקדון למען מטרות ציבוריות תוך מתן אפשרות לאזרחים לתרום בדרך סביבתית ומקורית למען מטרות לפי בחירתם.

מלי אוספת מכלי פיקדון מאזרחים בימי איסוף מיוחדים ומתרימה אותם עבור עמותת אלו"ט, איל"ן, אנוש, החברה להגנת הטבע, תנו לחיות לחיות ועוד. ימי האיסוף מתקיימים פעם בחודש בעמדה בתל אביב ובמודיעין, ובקרוב מאוד גם בערים נוספות. גם מספר מסעדות, בתי קפה ומקומות עבודה החלו לתרום את מכלי הפיקדון שלהם דרך עמותת מלי. העמותה כבר אספה אלפים רבים של מכלי פיקדון למיחזור ולתרומה.

מלי מובלת על ידי אחד עשר חברי ועד מנהל מתחום האקדמיה, הסביבה והיזמות, הכל בהתנדבות מלאה. העמותה מזמינה מתנדבים לרכז פעילות בערים נוספות. וכמובן, אתם מוזמנים לתרום את מכלי הפיקדון שלכם ביום האיסוף הקרוב. ניתן להתעדכן על פעילות העמותה בדף הפייסבוק שלה ובאתר האינטרנט.

 

משחזרים את העבר בתמונות

מערכת פידבק 21.04.2013

אתמול בשעות הצהריים פירסמנו תמונה בעמוד הפייסבוק שלנו של אם ושלושת בניה שהחליטו להפתיע את האב במתנה מקורית: שיחזור תמונה מלפני 20 שנה.

אנחנו עדיין בהלם מהויראליות של התמונה: כ 5,400 לייקים וכ-220 שיתופים...וזה עדיין לא נפסק. חיש מהר הגיעו לידינו עוד 2 תמונות דומות, הפעם זה מקומי.

את התמונה הראשונה שלח לנו אמיר משה שכתב לנו: "אנחנו ארבעה חברים, התמונה המקורית צולמה ביום הראשון של כיתה ב. הרעיון עצמו היה של אחד החברים. הגענו לבית ספר סלומון הנטוש בפתח תקוה שנסגר כבר לפני 9 שנים. התארגנו מראש על בגדים כמובן...וצילמנו את התמונה: אותו מקום, אותה שעה בהפרש של 16 שנה". (התמונה המקורית)

מה דעתכם?

רעיון מקורי לשחזור תמונת ילדות 

רעיון מקורי לשחזור תמונת ילדות

בתמונה: אמיר משה, שי יוסף, אידן זילברשטיין ויובל וולפוביץ. 

את התמונה השניה שלחה לנו מיכל מי-קה גורוביץ, צלמת מקצועית,  וכך כתבה:

"התמונה צולמה במפגש משפחתי של כל הבני דודים, מימין לשמאל: עדן, דין, מיכל, גלית ודפנה. גלית (הבלונדינית שבאמצע) גרה בארגנטינה, והגיעה לביקור של כשבועיים בארץ. בעצם לא יצא שכול בני הדודים היו יחד באותו חדר, או למעשה באותה יבשת כבר מלאאא זמן. עלה לי הרעיון לשחזר את התמונה הזו בקיץ האחרון, בחודש יולי, ערב יום שישי בארוחה אצל סבתא וכולם זרמו..."

מה דעתכם על התוצאה?

רעיון מקורי לתמונת מחזור משפחתית

 

ההחלטה שלנו ביום השואה

08.04.2013

שלום לחברי אתר הרעיונות, למי שעדיין לא מכיר אותי, שמי אמיר ואני מייסד אתר הרעיונות.

החלטתי לכתוב את פוסט סיכום הפעילות שביצענו ביום השואה 2013 ולספר לכם על התחושות שלי.

במקור, אתר fidbek הוקם למטרת הנאה,יצירה, פרסים, פרסום לעסקים ועוד. כמובן קיווינו שיצטרפו לאתר אלפי חברים אך לא חשבנו שתבנה קהילה כל כך גדולה, ויותר מכך, מיוחדת.

זאת אמנם לא "פעילות תרומה לקהילה" הראשונה שאנחנו עושים, אבל הפעם משהו נגע בי. משהו שונה. מהרגע שפרסמנו את הפוסט בפייסבוק לא הפסקנו לקבל פניות מעשרות חברים וחברות, בכל דרך: מייל, פייסבוק, טלפונים, באתר... והכל, הכל למען ניצולי השואה.

נכון, יהיו שיגידו, "הממשלה צריכה להיות זאת שמטפלת בניצולי השואה"...והם צודקים, אבל אנחנו לא יכולים (עדיין) לחתום על הצ'קים שהממשלה מוציאה. מה שאנחנו כן יכולים לעשות זה לאסוף קבוצה גדולה ומדהימה, שמוכנה לעזור לאלו שבזכותם אנחנו חיים פה, בארץ ישראל.

אין עוד הרבה זמן, הניצולים לא יהיו איתנו עוד הרבה שנים, ואני מרגיש שאנחנו יכולים לעשות יותר.

לאחר הפעילות המדהימה ב 24 השעות האחרונות החלטנו להפוך את הפעילות הזאת לקבועה. בימים הקרובים נתחיל לבחון שיתוף פעולה עם עמותה/עמותות על מנת לנסות ולגייס את ההמונים (אתם) לפעילויות למען ניצולי השואה לאורך כל השנה.

אין לי מילים. תודה רבה לכם. ריגשתם אותי.

רעיון מקורי למתיחה המונית -1 באפריל

מערכת פידבק 01.04.2013

אחד באפריל הוא "יום השוטים" או באנגלית "April Fools' Day", וביום זה נוהגים אנשים לנסות להתל ולמתוח אנשים אחרים.

לא קל למצוא רעיון מקורי בכל שנה למתוח את החברים שלכם, ובטח לא ביום שכולם מצפים לזה. אבל יותר קשה זה לבצע מתיחה המונית שתגרום לכם לחשוב שאתם באמצע סרט הזוי.

המתיחה שתראו בסרטון בוצעה על ידי "Improv Everywhere", קבוצה של "תעלולנים" שביצעו כבר למעלה מ 100 מתיחות ברחבי העיר ניו יורק. לדעתם זה פשוט מביא שמחה :-)

 

תודה לכפיר כהן ששלח לנו!

גוועלד? מה הולך פה?

מערכת פידבק 04.03.2013

שלושה גברים וגברת החליטו לעשות מעשה. לעזור למי שצריך את העזרה שלנו.

נהיינו כבר ציניים, נמאס לנו לתרום, סיפורים על שחיתויות לא עוזרים ובינתיים אלו שבאמת צריכים עזרה הולכים ומתיאשים.

אז מה עושים? הגינו רעיון עם צידוק כלכלי ושיווקי: אתם הולכים לקנות בסופרמרקטים אחת לכמה ימים, אנחנו גם. אנחנו לא מבקשים מכם לקנות מה שאתם לא צריכים אלא בדיוק את מה שאתם ממילא קונים, רק עם הלוגו של גוועלד.

למשל אם אתם עומדים מול מקרר הגבינות ורואים גבינה לבנה של אחד המותגים עם הלוגו שלנו- תעדיפו אותו. אנחנו נקבל תשלום מאותו מותג גדול ונוכל ליישם את הפרוייקטים שעל הפרק.

כדי שלא תחשבו שאנחנו רק מדברים, התחלנו כבר לעבוד על חשבוננו ובהתנדבות. אנחנו כל הזמן מסבירים ומתעדים את ההתקדמות שלנו בעמוד הפייסבוק שלנו כדי שתדעו בדיוק לאן הולך הכסף מהמוצרים שקניתם.

אנחנו כבר לא ציניים, מהרגע שהקמנו את עמוד הפייסבוק קיבלנו עשרות הצעות מאנשים טובים שפשוט חיממו לנו את הלב. רוצים לעזור לנו ואנחנו לא תיארנו לעצמנו שככה יגיבו ליוזמה הזו. ממש משמח.

אנחנו ניעזר באתר המקסים הזה (פידבק כמובן) למציאת סלוגן, במקביל אנחנו יוזמים פגישות עם מותגים גדולים, בינוניים וגם פתחנו ערוץ למותגים קטנים. כל מי שרוצה להשתתף במהפיכת גוועלד יכול לעשות את זה.

זה הסרטון הראשון שלנו, שמסביר את העיקרון בקצב מסחרר:

שיהיה בהצלחה לכולנו :-)

שגיא, דיוויד, אבי ואוסי

רעיונות לתחפושות שאתם שלחתם!

מערכת פידבק 20.02.2013

מהרגע שהתחלנו לפרסם רעיונות לתחפושות לפורים המייל שלנו מוצף...איזה כיף!

אנחנו כמובן לא יכולים לפרסם את כל התמונות, אז אנחנו מתנצלים מראש ומבטיחים לנסות לפרסם את רובן עד לסוף החג.

קבלו את מצעד התחפושות שלכם:

מלי פישבאום - מתנה!

מלי פישבאום - מתנה!

הודיה הילה - זהירות ילדים בדרך

הודיה הילה - זהירות ילדים בדרך

עדי שמואלוב - קאפקייקס

עדי כתבה לנו: "שלום לכם זאת תחפושת קאפקייקס שאני הכנתי מהחומרים הנל: שתי גלגלי ים משומשים צבועים בספריי צבע שמנת פונפונים כסוכריות קרטון בצבע זהב וניירות צבעוניים לקישוט מסביב לקאפקייקס. התחפושת זכתה במקום הראשון בבית ספר"

עדי שמואלוב - קאפקייקס

לירון פיין - טבח עם הסופגניה הגדולה בעולם

לירון פיין - טבח עם הסופגניה הגדולה בעולם

הודיה הילה - זהירות ילדים בדרך...

הודיה הילה - זהירות ילדים בדרך

יש לכם עוד תמונות? שלחו לנו למייל: . ואנו נשתדל לפרסם אותן :-)

חג שמח!

רעיונות לתחפושות - מבוגרים

מערכת פידבק 18.02.2013

גם למבוגרים מגיע להתחפש, לא?

אם יש לכם מסיבה בעבודה או שאתם מתכננים לצאת למסיבת פורים הגיע הזמן להתארגן על תחפושת. מצאנו לכם כמה תחפושות, חלקן קלות להכנה וחלקן קצת יותר מורכבות.

יש לכם עוד תחפושות מקוריות? שלחו לנו למייל .

ביצת עיןתחפושת לאישה בהריון. הבטן החלמון והסדין החלבון (תודה לרננה ניידמן שהעלתה את התמונה לקיר הפייסבוק שלנו)

לוח Pinterest

פרופיל פייסבוק

תחפושת משפחתית טעימה :-)

תחפושת עכביש וקורי עכביש...אמא ותינוק

תחפושת לזוג...אריק ובנץ

 

כוחה של מילה

מערכת פידבק 26.01.2013

בזמן בחירות יש מן הרגשה שמותר לומר הכל, יש אינסוף ויכוחים (כאשר הם עיניניים זה מעולה) שיוצאים מכלל שליטה ולא מעט "מילים רעות" נזרקות לאוויר. ולא, ממש לא רק בזמן בחירות, לצערנו זה קורה כל יום, לכולנו. אין ספק שיש לנו את הכוח לשנות: לשנות משהו בהתייחסות שלנו לאחר, וכן, אפילו לשונה, זה יכול לעשות רק טוב.

אנחנו יכולים לכתוב פה עוד מאות של מילים שינסו להסביר לכם מהי כוחה של מילה, אבל ממש אין צורך. קבלו את הסרטון המעולה הזה שיסביר לכם ב 2 דקות מהי כוחה של מילה:

 

אנחנו רוצים לאחל לכם שבוע מקסים, יצירתי ומלא במילים טובות!

הצטרפו למועדון החברים של fidbek

 

 

קמפיינים פעילים באתר

הצטרפו למועדון הרעיונאים שלנו

והישארו מעודכנים בכל הרעיונות והפרסים

כבר נרשמתי